fbpx
 

Varta B32 Silver Dynamic 100Ah 830A(EN)

148.00

Tootekood: VA-H3 Kategooria:

Mahutavus: 100 Ah
Käivitusvool: 830 A
Pinge: 12 V
Pikkus: 353 mm
Laius: 175 mm
Kõrgus: 190 mm
klemmid: – +

Aku maht
Aku mahutavust mõõdetakse ampertundides (Ah) ning see on üks peamiseid parameetreid, mille järgi uus aku valida. Enda autole sobiva aku mahutavuse saab kõige lihtsamini teada olemasoleva aku pealt. Alati ei pruugi see siiski olla parim viis, kuna mujalt Eestisse toodud autodele võib olla paigaldatud lahjem aku, mis ei pruugi arvestada meie talviste ilmaoludega.
Autotootjad on iga mudeli jaoks ka sobivad aku parameetrid ära määranud ning ostukohades leiab need vastavatest kataloogidest. Rusikareegel on aga see, et mida suurem mahutavusega on aku, seda kauem suudab see ka voolu anda.

Käivitusvool
Käivitusvool on tugeva voolu hulk, mida aku suudab anda lühiajaliselt ja seda mõõdetakse -18 kraadi juures. Mida suurem on vooluhulk, seda kindlamini ka auto käivitub. Näiteks diiselautode puhul tasuks eelistada suuremat käivitusvoolu.
Käivitusvoolu jaoks on kasutusel erinevad standardid – EN (euronorm), DIN (saksa standard) ja SAE. Seega tuleks ka antud parameetrit uue aku valikul jälgida.

Garantii ja eluiga
Keskmise kasutuse juures peaks auto aku vastu pidama kolm kuni viis aastat. Kuid välistatud pole ka pikem iga, kui akut laetakse korralikult ning sõidud on piisavalt pikad. Vastupidisel juhul pole välistatud ka olukord, kus aku tuleb välja vahetada juba aasta või paari jooksul.
Enamasti on tavasõiduautodele pakutavate akude garantii kaks aastat. Olenevalt tootjast võib see aga olla ka kolm aastat.

Lisainfo

Käivitusvool

Aku tootja

Aku Laius

Aku kõrgus

Aku maht

Kõrgus
Pikkus (mm)

Laius

© Polvenauto