fbpx

Asume teele!

Esimene asi, mida peab tegema iga auto omanik, on veenduma selles, et tema sõiduk oleks korras ja teel olles omanikku alt ei veaks. Sellele lisaks koostasime Teie jaoks TOP 8 asjadest, mis autoga puhkusel olles olemise mugavamaks muudavad.

1.Pingemuundur

See seadeldis muudab alalisvoolu vahelduvvooluks. Töötab ta auto vooluringist, sisendpinge on 12V ja väljundpinge 220V sagedusel 50 Hz. Milleks seda vaja? Näiteks sülearvutite, akude, fotoaparaatide jne. laadimiseks.

2.Kompressor.

Kui rehvi kahjustus on tõsine, siis tuleks kindlasti kasutada tagavara ratast. Tihti on aga olukord selline, kus rehv kaotab rõhku aegamisi ja varuratas puudub – sellisel juhul on abiks kompressor, mis taastab rehvirõhu ja aitab Teil jõuda lähimasse rehvitöökotta.

3.Reisiapteek

Muidugi võib piirduda vaid autoapteegiga, kuid parem on siiski komplekteerida esmaabitarbed vastavalt Teie reisi iseloomule.

4.Autoklaaside puhastusvahendid

Isegi kui suundute kuiva ja sooja kliimasse, võivad ilmastikuolud kiirelt muutuda. Eriti määrib esiklaasi teetöödest tulev mustus, möödasõitvatest autodest tulev tolm ja samuti putukate jäljed. Hea nähtavus on esmane tagamaks Teie turvalisuse reisil.

5.Kütuse varu

Kui reisite mööda tundmatuit ala, siis peaksite varakult kindlaks tegema, kus Teie teekonnal asuvad tanklad. Suuri koguseid kaasas kanda pole mõtet, aga 5-liitrine kanister kütusega ei võta palju ruumi ja aitab hädast vajadusel välja.

6.Salongihooldus vahendid

Eriti vajalikud lisatarvikud reisides lastega – jalajäljed esiistmete seljatugedel, söödud jäätise jäljed, maha aetud kartulikrõpsud jne. Kõik see ei valmista teile muret kui võtta kaasa niisked salvrätikud ja paar mikrofiibrist lappi. Ruumi võtavad minimaalselt, aga reisil kuluvad marjaks ära.

7.Laadijad

Soovitame reisile kaasa võtta autolaadijad, kus voolutugevus on 2A või 2.4A või hoopiski USB adapter, kus pesasid on 2 ja kummalgi ei tohiks olla voolutugevus alla 2A. Sellisel viisil saate laadida oma nutitelefoni ja tahvelarvutit samaaegselt.

Autolaadijad annavad Teile võimaluse jääda ühendusse piiramata sealjuures pildistamist ja filmimist. Samuti saate vaadata ka reisi ajal filme, kartmata aku tühjaks saamist.

8.Loomade jaoks

Kui Teie karvane sõber jagab Teiega reisi, siis on kindlasti vajalik hoolitseda tema turvalisuse ja salongi puhtuse eest. Reisile minnes valige loomale koht, kus ta reisi vältel on, pange sellele kohale vastav madrats või riie ja võtke kaasa karvaeemalduseks ette nähtud kinnas, et Te ei peaks pidevalt muretsema keemilise puhastuse  arvete pärast. Meeles peaks ka pidama, et lemmiku turvalisus on ülimalt tähtis – siin tuleb appi lemmikute turvarihmad, mis kinnituvad auto turvavöödele.

Soovime Teile meeldivaid kogemusi Teie reisidel!

© Polvenauto